top of page

Консультаційний пункт

Шановні  батьки!

В нашому закладі функціонує консультаційний пункт для батьків.

ГРАФІК  РОБОТИ
кожен четвер: 15.00-17.00 (в умовах воєнного стану працюємо дистанційно)

В нашому закладі дошкільної освіти працюю фахівці, до яких ви можете звернутися із запитаннями:
Директор ЗДО                                                Пєнюдіна Вікторія Михайлівна
Вихователь-методист                                   Білик Ганна Олександрівна
Практичний психолог                                   Веселкова Світлана Юріївна
Інструктор з фізичної культури                   Косарєва Олена Василівна
Вчитель-дефектолог                                     Бабенко Анна Анатоліївна
Вчитель-логопед                                           Коновалова Наталія Михайлівна
Вихователь                                                     Артеменко Людмила Миколаївна
Сестра медична                                             Каряка Інна Володимирівна

Також, Ви можете отримати інформацію за телефонами:

066-884-68-10
Кожен четвер з 15.00 до 17.00
або в інший час за попередньою домовленістю.

Зверніть увагу!

Відповідно до ЗАКОНУ УКРАЇНИ Про дошкільну освіту
 

Стаття 2. Основні завдання законодавства України про дошкільну освіту

Основними завданнями законодавства України про дошкільну освіту є:

  • забезпечення права дитини, у тому числі дитини з особливими освітніми потребами, на доступність і безоплатність здобуття дошкільної освіти;

  • забезпечення необхідних умов функціонування і розвитку системи дошкільної освіти;

  • визначення змісту дошкільної освіти;

  • визначення органів управління дошкільною освітою та їх повноважень;

  • визначення прав та обов'язків учасників освітнього процесу, встановлення відповідальності за порушення законодавства про дошкільну освіту;

  • створення умов для благодійної діяльності у сфері дошкільної освіти.


Стаття 4. Дошкільна освіта. Базові етапи становлення особистості дитини

1. Дошкільна освіта є обов'язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні.

2. Дошкільна освіта - цілісний процес, спрямований на:

  • забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб;

  • формування у дитини дошкільного віку моральних норм, набуття нею життєвого соціального досвіду.
     

Стаття 8. Роль сім'ї у дошкільній освіті

1. Сім'я зобов'язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім'ї відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.

2. Відвідування дитиною закладу дошкільної освіти не звільняє сім'ю від обов'язку виховувати, розвивати і навчати її в родинному колі.

3. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності.

Стаття 9. Здобуття дошкільної освіти
 

4. Відповідальність за здобуття дітьми дошкільної освіти покладається на їхніх батьків, а дітьми, позбавленими батьківського піклування, - на осіб, які їх замінюють, та на навчальні заклади, де вони утримуються.

5. Діти, у тому числі діти з особливими освітніми потребами, можуть здобувати дошкільну освіту за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють:

  • у закладах дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форми власності;

  • у структурних підрозділах юридичних осіб приватного і публічного права, у тому числі закладів освіти;

  • у сім’ї - за сімейною (домашньою) формою здобуття дошкільної освіти;

  • за допомогою фізичних осіб, які мають педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, у тому числі які провадять незалежну професійну діяльність;

  • за допомогою фізичних осіб - підприємців, основним видом діяльності яких є освітня діяльність.

 

Стаття 28. Права дитини у сфері дошкільної освіти

1. Права дитини у сфері дошкільної освіти визначені Конституцією України, Законом України "Про освіту", цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

2. Дитина має гарантоване державою право на:

  • безоплатну дошкільну освіту в державних і комунальних закладах дошкільної освіти;

  • безпечні та нешкідливі для здоров'я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;

  • захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров'ю, моральному та духовному розвитку;

  • безоплатне медичне обслуговування у закладах дошкільної освіти;

  • захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров'ю дитини, а також від фізичного та психологічного насильства, приниження її гідності;

  • здоровий спосіб життя;

  • діти з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями, мають право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти.

 

Стаття 33. Соціальний захист дітей дошкільного віку

1. Держава забезпечує соціальний захист, підтримку дітей дошкільного віку, особливо дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, а також дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей.

2. Дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, гарантовано право на збереження родинних стосунків, утримання у державних і комунальних закладах дошкільної освіти за рахунок держави, а також на захист їх особистих, майнових і житлових прав згідно із законодавством України.

3. Дітям грудного віку та дітям другого року життя, які входять до складу малозабезпечених сімей, дітям грудного віку та дітям раннього віку, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, або з числа внутрішньо переміщених осіб, дітям з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" за рахунок держави гарантується забезпечення дитячим харчуванням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

4. Дітям з особливими освітніми потребами гарантовано право на:

відвідування державних і комунальних закладів дошкільної освіти з гнучким режимом роботи та їх утримання у цих закладах за рахунок держави;

отримання психолого-педагогічної допомоги в інклюзивно-ресурсних центрах, що діють відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

5. Діти з особливими освітніми потребами забезпечуються засобами пересування, протезування, орієнтації і сприйняття інформації, а також іншими засобами індивідуальної корекції за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Здобуття дошкільної освіти у різних формах її організації є вкрай важливим для дітей відповідного віку, оскільки створює сприятливі умови для формування необхідних базових якостей особистості, компетентностей, вмінь та навичок, що забезпечує підґрунтя для подальшого успіху дитини, її гармонійного розвитку та плавного переходу до здобуття наступного рівня освіти.
 

Десять відповідей на питання батьків

1. Примусово ніхто не буде готувати дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання.

Ст. 8 Закону України "Про дошкільну освіту" передбачено, що сім'я зобов’язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечувати дошкільну освіту в сім'ї відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.

2.  Обов'язкова дошкільна освіта для дітей старшого дошкільного віку є необхідністю.

Обов’язковість здобуття дітьми старшого дошкільного віку ДОШКІЛЬНОЇ освіти надає переваги для дитини, а саме "дитина /колектив" (вміння узгоджувати свої інтереси з іншими, виховання почуття дружби, взаємодопомоги, підтримки); "дитина і соціум " (вміння спілкуватися з іншими людьми, знаходити правильне рішення і вихід з різних життєвих обставин, бажання для подальшого навчання в школі); "розвиток дитини " (здійснює педагог, який володіє необхідними знаннями та може забезпечувати повноцінний комплексний розвиток дитини з урахуванням її індивідуального розвитку); "дитина і майбутнє шкільне навчання " (забезпечення рівних стартових умов для всіх дітей, фізична, психічна, моральна, мотиваційна, вольова, інтелектуальна готовність тощо).

У прийнятті такого рішення є переваги і для батьків, тому що вони будуть впевнені, що їх діти отримають повноцінний розвиток, і що для цього буде створено необхідні умови та запропоновано різні форми здобуття дітьми дошкільної освіти.

3.  Ніяких спеціальних програм, а тим більше підручників для організації роботи з дітьми старшого дошкільного віку не потрібно.

Освітній процес для дітей старшого дошкільного віку організовується відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти, як державного освітнього стандарту та програмових вимог.

Дошкільна освіта у межах Базового компонента здійснюється за Державною базовою програмою, яка є основною.

Дошкільні навчальні заклади можуть користуватися й додатковими програмами, вимоги до яких визначено листом МОН від 27.05.2010р.N1/9-369 "Щодо порядку розроблення програм для дошкільних навчальних закладів".

Діючі програми передбачають завдання з різних видів роботи з дітьми, у тому числі пізнавальний, мовленнєвий, логіко-математичний, художньо-естетичний, фізичний та соціальний розвиток дітей.

4.   Обов’язковість дошкільної освіти для дітей п’ятирічного віку не означає заміну дошкільної освіти на шкільне навчання, діти не повинні сісти за парти, як першокласники у школі, навчатися писати, читати тощо.

Провідною діяльністю  у житті дитини дошкільного віку залишається гра, за допомогою якої необхідно формувати у дітей передумови навчальної діяльності (дотримання правил, вміння стримувати власні бажання, якщо вони суперечать правилам гри, навчання поводитися в колективі тощо).

Організація занять (групових, підгрупових, індивідуальних) не будуть дублювати шильні уроки за формами проведення, змістом завдань, методами та прийомами навчання, способами організації дітей, не будуть підпорядковані тільки логіці майбутніх навчальних шкільних дисциплін. Одним із основних завдань педагогічних колективів, які працюють з дітьми дошкільного віку, буде створення розвивального середовища для дітей, що передбачає зміщення акцентів з проблеми його дидактичного забезпечення на створення сприятливого простору для розгортання дітьми активної, творчої поведінки у специфічних для віку видах діяльності (ігровій, пізнавальній, продуктивній, самостійній художній діяльності, спілкуванні з дорослими і однолітками тощо) і відповідно організація роботи з дітьми у ньому.

5.    Дітей старшого дошкільного віку будуть приймати до закладу дошкільної освіти протягом календарного року.

Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р.К 305 (зі змінами) прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється керівником протягом календарного року. І тому це не означає, що дітям старшого дошкільного віку необхідно відвідувати дитячий садок саме з 1 вересня. Батьки повинні вибрати і форму залучення дитини до дошкільної освіти і час, коли віддавати до дитячого садка, враховуючи при цьому різні чинники, у тому числі й стан здоров'я дитини.

6. Обов'язковість дошкільної освіти не означає, що діти повинні перебувати у дошкільному закладі кожного дня та протягом дня.

Законом України "Про дошкільну освіту" (ст. 11) за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, у дошкільному закладі може встановлюватися гнучкий режим роботи, який передбачає організацію різнотривалого перебування дітей, у тому числі і короткотривалого перебування.

7.   Батьки мають право вибирати різні форми здобуття дітьми дошкільної освіти.

Оптимальний варіант, звичайно, дитячий садок. У разі його відсутності відкриваються групи для організації роботи з дітьми старшого дошкільного віку на базі закладів освіти або інших приміщень, буде здійснюватися соціально-педагогічний патронат, а також діти можуть отримувати дошкільну освіту за допомогою фізичних осіб, які мають відповідну вищу педагогічну освіту та ліцензію на право надання освітніх послуг у сфері дошкільної освіти.

8.  Ніяких документів про отримання дітьми дошкільної освіти не передбачається.

Положенням про дошкільний навчальний заклад передбачено перелік документів, що необхідні при прийомі дитини до дошкільного закладу (заява батьків або осіб, які їх замінюють, медична довідка про стан здоров'я дитини, довідка дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтво про народження).

9.  Роботу з дітьми старшого дошкільного віку  проводять педагогічні працівники, які мають відповідну педагогічну освіту.

У закладах дошкільної освіти району з дітьми старшого дошкільного віку працюють безпосередньо вихователі. Також-музичні керівники, інструктори з фізкультури, практичні психологи.

     До роботи з дітьми, які не відвідують дитячі садки, можуть залучатися ще й соціальні педагоги, вчителі шкіл, які обов'язково будуть обізнані із специфікою
організації роботи з дітьми. Для таких дітей, не охоплених дошкільною освітою, організовується соціально-педагогічний патронат. А також соціально-педагогічним патронатом охоплюються сім'ї з дітьми, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, або не відвідують дошкільні навчальні заклади з інших причин (відсутність чи віддаленість дошкільних закладів, фізична
неспроможність батьків водити дитину до закладу тощо).

Соціально-педагогічний патронат таких сімей, як правило, здійснює соціальний педагог, педагогічне навантаження якого становить 40 годин на тиждень. У робочий час соціального педагога враховується і час, затрачений на дорогу до місця проживання дитини. Відвідання сім'ї відбувається 2 рази на тиждень, і
соціально-педагогічним патронатом охоплюється не більше 15 дітей. Функції соціального педагога можуть виконувати інші працівники.

З метою проведення колективних форм роботи, організації спілкування з однолітками для дітей, які потребують соціально-педагогічного патронату, можуть створюватися групи короткотривалого перебування у дошкільних навчальних чи інших закладах. Наповнюваність груп становить до 10 осіб.

Також такі діти можуть відвідувати звичайні групи у дошкільних навчальних закладах різних типів. В цьому разі вони зараховуються до спискового складу групи, яку відвідують.
Відвідання груп дітьми становить, як правило, 2-3 рази на тиждень.
Час включення в групи визначається індивідуально для кожної дитини
залежно від її готовності ввійти в колектив ровесників. (Лист МОН 17.12.2008 N 1/9-811)

Психолого-педагогічні особливості розвитку дітей дошкільного віку.

​​

тривожність 2.png
тривожність 1.png
Аби не рахувати слоненят.png
гнев 1.png
гнев 2.png
новый год.png
dd351a91-4d4a-455a-851d-7d350e8cf0b7_1.jpg
9dc41a92-8234-4a1a-91df-70b9cef36b84_1.jpg
fceba0a6-3829-4f2b-891a-cc089cfe9681_1.jpg
7dc2b8c4-6390-4096-8617-9f5c6b9a93a1_1.jpg
840d59af-da96-4e33-9f03-68a00d717a88_1.jpg
70128976-7697-4a74-bb8a-092530417bbd_1.jpg
e19e824d-d45a-498e-a13d-f4d23efc76f8_1.jpg
5245926ede665a344e0b891bed04e22b.jpg
FB_IMG_1655138571085.jpg
bottom of page